Máte nějaké otázky? Něco o osmácích nevíte? Ptejte se. Na všechny dotazy ráda a co nejdříve odpovím.

DISKUZE

rada

Veroninka | 04.09.2011

ahoj, mám doma osmáka.. a začala mi píska, porád se škrábe a zívá.. nemůže ani spat, pořád se nějak vrtí.. todle předtím nedělala, nevim co sní mám dělat.. děkuju za odpověď

mláďátka

Elis | 25.08.2011

Ahoj mám hodně akutní dotaz, hrozně se bojím o moje mláďátka!!!!! Je to 3dny od porodu, samce jsem hned ráno od porodu odstavila a je v jiné kleci samička se starala doposud předpisově, dneska jsem ji ale i s samcem nechala proběhnout a miminkám jsem vyměnila špinavé papírky z hnízda za nové, až jsem maminu ale vrátila do klece pořád tam jen poletuje a žere co se dá mláďátka urputně pískají a snaží se běhat po celém spodku klece, neudělala jsem chybu, že jsem na mláďátka mákla?! Nikde se o tom nepíše a přečetla jsem úplně všechno!!!!!!! Prosím co nejdřív mi někdo odpovězte!!!! Rooozi@seznam.cz

nalezeneček

Jana K | 17.08.2011

Dobrý den venku jsme odchytly malého asi ročního osmáčka,krom ukousnuté špičky ocásku vypadá fit,veterina dopadla taky dobře.spí ve froté ponožkách a klec mám 70x50x70 mám pocit,že byl zvykl na větší skupinku,zatím na sebe nenechá moc šáhnout tak ani nevím jestli kluk či holka,určitě to chce čas jen nevím jestli pak dodat kámoše ?Děkuji za radu

Re: nalezeneček

Katka | 19.08.2011

Je dobre ho pomalu naucit na ruku ta si zvykne a urcite ho nenechavat samotneho v kleci. Jsou zvykli zit ve sklupinkach. Pokud je to samec muzete mu poridt i 3 samicky. Pozor v kleci smi byt jen jeden smaec jinak by se mohly poprat.

novy kamos

zidy | 16.08.2011

Ahojte, potrebovalal by som radu, resp. nazor. Do vcera som mala dvoch osmakov (samcekov), mali cca 5 rokov. Zial jeden bol vazne chory, tak som ho musela dat utratit... ((( teraz Bob ostal sam a mam obavy, ci si na to zvykne, ci nebude velmi smutny a aby sa to neodrazilo aj na jeho zdravi. Takze, mate niekto nejake skusenosti, ci by bolo dobre zaobstarat mu kamosov... rozmyslala som o dvoch mladych (nie jeden, lebo potom, ked Bob umrie zas ostane ten jeden sam). Ide o to, ci mi vie niekto povedat, ci by to bol dobry napad a aka je asi sanca, ze si vsetci traja na seba bez problemov zvyknu. Prosim dajte vediet svoje nazory, prip. rady.Dakujem Vam velmi pekne za odpoved. Ahojte.

Re: novy kamos

Katka | 19.08.2011

Osmaci jsou zvykli zit v hojnemu poctu zkuste mu poridit samicku pokud se nebojite ze nudou mit mlade

Boule za ouškem

Radka | 08.08.2011

Dobrý den mám 2 osmáky, samečka a samičku asi před 14 dněma jsem je dostala od jejich maminky ale samičce se dělá boule za uchem a zvětšuje se...myslíte že to je nádor a měla bych s tím upalovat k veterináři?

Re: Boule za ouškem

Ady | 10.08.2011

Ja osobne bych k veterinari zasla, muze to byt absces v zubu. Nema problemy s jidlem?

Osmáček

Martina | 08.08.2011

Náš osmáček má asi 9 měsíců.Narodil se koncem listopadu 2010.Dneska mu umřel bráška a chtěli by jsme mu pořídit kamaráda nebo kamarádku. Můžete mi někdo poradit? Raději by jsme měli 2 kluky, na odchov mláďat se necítíme. Jsme z Havířova. Všem moc děkuji za odpověď.

Re: Osmáček

Ady | 10.08.2011

Myslim ze seznamovani dvou samcu bude snazsi pokud ten druhy bude ''miminko'' (6-12 tydnu). Pokud muzete, nechte je prvni den v oddelenych klecich vedle sebe aby si zvykli na svuj pach. Pak je seznamte v neutralnim prostredi (venku z klece, muzete je treba dat oba dva do vany (vystlane rucnikem). Pokud seznameni probehne ok (idelne se spoustou 'cvrlikani' a ostatnich zvuku) zkuste je dat spolu do klece. Jestli bude vas dospely osmak v kleci agresivni k novemu, zkuste celou klec vycistit do posledniho mista aby jste odstranili teritotialni oznaceni (moc, pach) originalniho osmaka. Klec pak bude neutralni pro oba.

<< 564 | 565 | 566 | 567 | 568 >>

Přidat nový příspěvek