Máte nějaké otázky? Něco o osmácích nevíte? Ptejte se. Na všechny dotazy ráda a co nejdříve odpovím.

DISKUZE

Re: nalezeneček

Katka | 19.08.2011

Je dobre ho pomalu naucit na ruku ta si zvykne a urcite ho nenechavat samotneho v kleci. Jsou zvykli zit ve sklupinkach. Pokud je to samec muzete mu poridt i 3 samicky. Pozor v kleci smi byt jen jeden smaec jinak by se mohly poprat.

novy kamos

zidy | 16.08.2011

Ahojte, potrebovalal by som radu, resp. nazor. Do vcera som mala dvoch osmakov (samcekov), mali cca 5 rokov. Zial jeden bol vazne chory, tak som ho musela dat utratit... ((( teraz Bob ostal sam a mam obavy, ci si na to zvykne, ci nebude velmi smutny a aby sa to neodrazilo aj na jeho zdravi. Takze, mate niekto nejake skusenosti, ci by bolo dobre zaobstarat mu kamosov... rozmyslala som o dvoch mladych (nie jeden, lebo potom, ked Bob umrie zas ostane ten jeden sam). Ide o to, ci mi vie niekto povedat, ci by to bol dobry napad a aka je asi sanca, ze si vsetci traja na seba bez problemov zvyknu. Prosim dajte vediet svoje nazory, prip. rady.Dakujem Vam velmi pekne za odpoved. Ahojte.

Re: novy kamos

Katka | 19.08.2011

Osmaci jsou zvykli zit v hojnemu poctu zkuste mu poridit samicku pokud se nebojite ze nudou mit mlade

Boule za ouškem

Radka | 08.08.2011

Dobrý den mám 2 osmáky, samečka a samičku asi před 14 dněma jsem je dostala od jejich maminky ale samičce se dělá boule za uchem a zvětšuje se...myslíte že to je nádor a měla bych s tím upalovat k veterináři?

Re: Boule za ouškem

Ady | 10.08.2011

Ja osobne bych k veterinari zasla, muze to byt absces v zubu. Nema problemy s jidlem?

Osmáček

Martina | 08.08.2011

Náš osmáček má asi 9 měsíců.Narodil se koncem listopadu 2010.Dneska mu umřel bráška a chtěli by jsme mu pořídit kamaráda nebo kamarádku. Můžete mi někdo poradit? Raději by jsme měli 2 kluky, na odchov mláďat se necítíme. Jsme z Havířova. Všem moc děkuji za odpověď.

Re: Osmáček

Ady | 10.08.2011

Myslim ze seznamovani dvou samcu bude snazsi pokud ten druhy bude ''miminko'' (6-12 tydnu). Pokud muzete, nechte je prvni den v oddelenych klecich vedle sebe aby si zvykli na svuj pach. Pak je seznamte v neutralnim prostredi (venku z klece, muzete je treba dat oba dva do vany (vystlane rucnikem). Pokud seznameni probehne ok (idelne se spoustou 'cvrlikani' a ostatnich zvuku) zkuste je dat spolu do klece. Jestli bude vas dospely osmak v kleci agresivni k novemu, zkuste celou klec vycistit do posledniho mista aby jste odstranili teritotialni oznaceni (moc, pach) originalniho osmaka. Klec pak bude neutralni pro oba.

Rada

veru | 05.08.2011

ahoj, mám jednoho asi ročního osmáka(samečka) je velmi mazlivý a společenský, ale poslední dobou (trvá to tak 3 - 4 dny) je neklidný, všechny věci co má v kleci přestěhovává(kolotoč, domeček, misku...), jinak je ale stále přítulný.Proto jsem se chtěla zeptat čím by to mohlo být? Nemohla by se u něho tím to způsobem projevit puberta(jak je to mu i u jiných zvířat)?předem díky za radu

mláďata osmák degu

Romana Ševčíková | 03.08.2011

Nabízím (daruji) mláďata osmáka degu (2 samečci 1 samička) je jim 8 týdnů. Převzetí možné v Brně a okolí. V případě zájmu pište na email : rsevcikova@volny.cz

Sháním staršího osmáčka

Lůca | 08.06.2011

Prosím nemá někdo 4-5 letou osmačku? Zůstala mi už jen jedna a nechce být sama. Pokud možno z Prahy, pište pouze na mail Kacerlucie@seznam.cz díky

<< 564 | 565 | 566 | 567 | 568 >>

Přidat nový příspěvek